Osteorefleksoterapija ir slimību ārstēšana un profilakse ar kaula un periosta refleksiem un ar kaulu smadzeņu cilmes šūnām. Osteorefleksoterapijas laikā visbiežāk kaulā ievada speciālu šķidrumu, lai stimulētu kaula smadzeņu atbildes reakciju.
- Vienotais tālrunis: +371 20662226
- Darba laiks: darba dienās no 8:00 līdz 20:00
- Rīga, Pērnavas iela 62, LV-1009
Osteorefleksoterapija ir nemedikamentoza ārstēšanas metode, ko iesaka Latvijas Osteorefleksoterapijas asociācija. Osteorefleksoterapija ir adekvāta izvēles ārstēšanas metode, un tā papildina citas sāpju ārstēšanas programmas.
Cenrādis
Osteorefleksoterapeits: Dr. Antonija Poželene |
Cena |
Osteorefleksoterapeita konsultācija |
€ 50.00 |
Osteorefleksoterapija (ORT) |
€ 35.00 |
Ārstēšana
Ārstēšana ar osteorefleksoterapiju ir individuāla, un ārstniecības kursa laikā to var mainīt atbilstoši katra pacienta klīniskajiem simptomiem. Osteorefleksoterapijas ārstniecības kurss parasti ilgst no 2 līdz 10 manipulāciju reizēm, parasti vienreiz vai divreiz nedēļā.
Ieguvumi pēc osteorefleksoterapijas
Pēc osteorefleksoterapijas ārstēšanas procedūrām:
- samazinās vai zūd sāpju sindroms;
- nostiprinās kaulu blīvums;
- uzlabojas asinscirkulācija visos organisma audos;
- palielinās skābekļa parciālais spiediens asinīs;
- aktivizējas mezenhimālās cilmes šūnas.
Osteorefleksoterapeita konsultācija
Osteorefleksoterapeita konsultācijas laikā pirmkārt noskaidro anamnēzi. Apskates rezultātus fiksē osteorefleksoterapijas novērtēšanas lapā. Tāpat tiek noskaidrots slimības attīstības sākums un remisijas ilgums. Izvērtējot sāpju simptomātiku, tiek novērtēts arī sāpju ilgums un to intensitāte. Osteoartrīta gadījumos pacienta sāpju slieksnis mēdz būt ļoti individuāls, tāpēc sāpju raksturošanai un to fiksēšanai parasti izmanto verbālo sāpju intensitātes / reitinga skalu, gan sākot ārstēšanas kursu, gan to nobeidzot, kā arī vizuālo sāpju skalu.
Osteorefleksoterapeita konsultācijas laikā tāpat noskaidro, kādus medikamentus pacients lieto un cik ilgi. Tāpat tiek izvērtēti pacienta radioloģiskie izmeklējumi, ja tādi ir. Ja nepieciešams, pacients var tikt nosūtīts uz kādu konkrētu izmeklējumu. Osteorefleksoterapeits novērtē pacienta kaulu un locītavu stāvokli, funkcionāli pārbauda pacienta kustību apjomu un izmeklē sāpju punktus.
Pēc anamnēzes un objektīvās atrades osteorefleksoterapeits ar pacientu izrunā osteorefleksoterapijas ārstēšanas iespējas, iedarbību un iespējamos rezultātus. Tkai pēc pacienta piekrišanas saņemšanas tiek veikta osteorefleksoterapijas manipulācija.
Slimības un simptomi
Osteorefleksoterapijas metodi var pielietot vairāk nekā 80 dažādu slimību un sindromu fizioloģiskai ārstēšanai:
- ilgstoši nedzīstošu kaulu lūzumu sadziedēšanu;
- osteoporozes;
- osteoartrozes;
- spondilozes;
- elkoņa epikondilīta;
- pleca un lāpstiņas periartrīta;
- gūžas locītavas rajona osteoentezopātiju;
- Osguda-Šlātera, Deičlandera, Kīnbeka-Preizera slimības;
- metatarzālo kaulu galviņu aseptiskās nekrozes un Kēlera slimības;
- karpālā kanāla sindroms;
- posturālā līdzsvara traucējumu;
- telpiskās orientācijas traucējumu;
- Pārkinsona sindroma;
- galvas smadzeņu traumu;
- insulta;
- infarktu akūtajā un hroniskajā stadijā;
- miopātiju (Erba slimība, Laduzi-Dežerena slimība);
- migrēnas;
- trijzaru nerva neiralģijas;
- fantoma sāpes;
- bronhiālās astmas;
- kardialģijas;
- mielopoēzes;
- skeleta muskuļu atonijas sindroma;
- depresijas;
- senestopātiju;
- atkarību (alkohola abstinences sindroma, alkohola, nikotīna, vienlaicīga alkohola un nikotīna, narkotisko, toksisko vielu);
- vibrācijas slimības;
- diabētiskās pēdas;
- bērniem akomodācijas spazmas un tuvredzības;
- stostīšanās;
- enurēzes;
- enkoprēzes u.c. terapiju.
Visos augstāk minētajos gadījumos osteorefleksoterapiju vēlams lietot kā monoterapiju. To var kombinēt ar ārstniecisko masāžu, ārstniecisko vingrošanu, fizikālo terapiju, kā arī patoģenētisko un simptomātisko terapiju.
Slimību profilakse
Osteorefleksoterapiju ir ieteicams lietot pacientiem, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar ilglaicīgu nelabvēlīgu un statisku slodzi mugurkaulam, ar ilgstošām, vienveidīgām un ātrām kustībām locītavās, ar pastāvīgu redzes sasprindzinājumu uc. veselībai nelabvēlīgiem faktoriem. Piemēram, visbiežāk datorlietotāju arodslimību profilaksei un ārstēšanai osteorefleksoterapiju pielieto, lai kairinātu mugurkaula kakla, krūšu, jostas daļas smailā izauguma, delnas pamatnes un papēža kaula osteoreceptorus.
Osteorefleksoterapijas kontrindikācijas
Ja pacientam ir paniskas bailes no manipulācijas.
Ja ir vīrusa saslimšana ar paaugstinātu temperatūru.
Vēsture
Latvijas osteorefleksoterapijas pamatlicējs ir Dr.habil.med. profesors Georgs Jankovskis. Par osteorefleksoterapijas metodes pirmsākumu uzskata 1957. gada 24. aprīli, kad profesors Georgs Jankovskis, būdams toreizējās Latvijas PSR ZA Latvijas Eksperimentālās medicīnas institūta zinātniskās pētniecības institūta aspirants, Rīgas pilsētas kaulu tuberkulozes slimnīcā pirmo reizi lietoja osteorefleksoterapiju, ārstējot slimnieku ar ceļa locītavas tuberkulozi. Osteorefleksoterapiju veic, ar injekcijas adatu caurdurot ādu un zemādas audus un kaulu smadzenēs ar spiedienu ievadot 0,5–1 ml fizioloģiskā (0,9% NaCl) šķīduma.
Vairāk informācijas par osteorefleksoterapiju var atrast arī LA publikācijā "Kā palīdz dūrieni pret sāpēm".
Intervija ar Latvijas osteorefleksoterapijas pamatlicēju Dr.habil.med. profesoru Georgu Jankovski:
Akciju sabiedrība "Protezēšanas un ortopēdijas centrs” ir LR Veselības ministrijas sertificēta ārstniecības iestāde.
AS "Protezēšanas un Ortopēdijas centrs" uzņēmuma kods ārstniecības iestāžu reģistrā: 0193-62601.